Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       středa 15. ledna 2020 7:03

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 01/2020 - Jirka má nový job

 

 

Logo Peopledrive

 Jobsletter 01/2020

 

Tým Peopledrive

Edice 2020 - Do hlubin zaměstnancovy duše

Dobrý den, Terezo, zdravíme Vás v novém roce s magickým číslem 2020! Přemýšleli jsme, co speciálního pro Vás připravit, a protože rad k výběrovým řízením a pohovorům už bylo dost a protože máme nespočet zkušeností jako interní personalisté, chceme se nyní věnovat problematice zaměstnání. Představte si třeba takového Jirku, který nastupuje do nového zaměstnání, co by si měl před podpisem smlouvy ohlídat, na co si má dát pozor ve zkušební době, co si má myslet, když po něm budou chtít sepsat rozvojový plán... To je jen malá výseč toho, co nás napadá, že by Vás mohlo zajímat. Jirkovi právě zavolali, že ho berou a od února nastupuje. Co ho čeká? Tak na to se podíváme v tomto jobsletteru. A pokud jako Jirka hledáte novou práci, tak se podívejte na nabídku otevřených pozic u našich klientů.

 

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA

 

 

Do hlubin zaměstnancovy duše

JIRKA MÁ NOVÝ JOB... aneb co Vás čeká před nástupem

Prosincovým jobsletterem jsme ukončili edici "Pohovor levou zadní", jejíchž všech 12 článků od srpna 2018 až do loňského prosince si můžete kdykoli přečíst v našem archivu jobsletterů. Od letoška jsme se rozhodli přesedlat na témata z oblasti tzv. "životního cyklu zaměstnance", tedy od momentu nástupu do práce až po případné ukončení zaměstnání, a už teď tušíme, že nám rok 2020 nebude stačit.


Vezměme to popořadě. Náš Jirka přijme nabídku a od února nastupuje... řekněme třeba jako obchodně technický referent do české výrobní společnosti. Co Jirku do konce ledna čeká? Na co se má připravit?

  • Výstupní dokumenty - od předcházejícího zaměstnavatele dostane zápočtový list, jehož originál předá v nové firmě, a nejpozději začátkem následujícího roku mu přijde ještě potvrzení o zdanitelných příjmech pro účely ročního zúčtování daně a evidenční list důchodového pojištění, který zůstává Jirkovi jako kontrola pro budoucí výpočet starobního důchodu.
  • Pracovní posudek - před odchodem požádá nadřízeného o písemnou referenci s telefonickým kontaktem k ověření (pokud šéf odmítá, může Jirka argumentovat §314 zákoníkem práce). Dobře udělá, pokud mu přesně popíše, co od posudku čeká, jak dlouhý má být, čeho se má týkat apod. Některé firmy ověřují reference dokonce ještě před nabídkou, jinde je to po podpisu smlouvy a maximálně v průběhu zkušební doby. 
  • Nástupní dokumentace - nejdůležitějším dokumentem je samozřejmě pracovní smlouva. Jirka to nechce podcenit, a tak si nastuduje její povinné náležitosti a ještě před podpisem poprosí personální oddělení o zaslání vzoru. 
  • Budování vztahů - bývalí kolegové mohou být v budoucnu Jirkovi podřízení, šéfové, nebo dokonce klienti, myslí na to a při odchodu si uloží kontakty a zkontroluje si, zda jsou na sebe napojení přes LinkedIn. 

Zajímá Vás více detailů, anebo se chcete poradit o něčem jiném z oblasti práce či seberozvoje? Kontaktujte nás na info@peopledrive.cz. Mnoho úspěchů!

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image