Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       čtvrtek 14. ledna 2021 22:32

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 01/2021 - já koučuju, ty koučuješ, my koučujeme

 

 

Logo Peopledrive

 

Jobsletter 01/2021

 

Peopledrive - výběr zaměstnanců, personální a rozvojové poradenství

Novinky pro Vás

Dobrý den, Terezo, jak to máte s novoročními předsevzetími? Patříte k těm, kteří si svoje top 3 cíle pro další rok sepsali ještě před Vánocemi a už teď jste v plném nasazení, anebo spíše necháváte věci plynout, protože kvůli koroně se teď ani nic moc plánovat nedá? Ať už to první, nebo druhé, věříme, že téma koučinku, o kterém bude v tomto jobsletteru řeč, je pro každého. Tím nechceme naznačovat, že pro svůj rozvoj nutně potřebujete kouče - byť i to Vás může ohromně posunout, ale chceme Vás především naučit, jak myslet jako kouč a jeho hlasem utišit toho věčného kritika v naší hlavě, který nám mnohdy našeptává, pro jaké všechny důvody něco nejde. Jak koučovat sám sebe a udržet svou mysl a třeba i ta předsevzetí ve formě se dočtete v našem článku. A kdybyste se přeci jen rozhodli zkusit koučink naživo, doporučujeme akreditované kouče Inku, Taniu či Petra z naší partnerské vzdělávací společnosti Alternation. První konzultace je zdarma a jejím cílem je, aby se koučovaný ujistil, že mu daný kouč/koučka vyhovuje a chce s ním/ní sdílet své cíle, plány, situace a řešení. Zájemci pište na info@alternation.cz. 

 

Lednovým jobsletterem startujeme letošní edici, která se ponese v duchu rozvoje a vzdělávání. Připravujeme pro Vás inspirace a tipy z oblasti jak měkkých dovedností, tak trvdých dat i praktických rad. Téma sebekoučinku dáváme jako takový "předkrm" na začátek. Pokud jej budete vychutnávat v průběhu celé své rozvojové cesty, tak Vám může velmi pomoci posouvat se dále a neztratit směr, i když přijde nějaký ten hodně peprný chod. Přejeme Vám úspěšnou cestu rokem 2021!

 

Sledujte nás na Facebooku

 

Aktuálně hledáme 

 

STŘEDOČESKÝ KRAJ  

 

JIHOČESKÝ KRAJ  

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

 

Naše služby pro firmy

 

Akreditovaní kouči z Alternation

JAK SI UDRŽET SVŮJ SMĚR

Najdi (v sobě) kouče

Víte, že koučování jako metoda pochází ze sportovního odvětví? Za "otce koučinku" je považován tenisový odborník Timothy Gallwey, který posunul důraz tréninku od soustředění se na výsledek k soustředění se na cestu k němu. Jeho dílo "Vnitřní hra" hovoří o principech, kdy jednotlivec pomocí maximální koncentrace a nekritického pozorování klíčových momentů dokáže klid své mysli přenést do svého těla, které nakonec podává lepší sportovní výkony. A co si z toho máme vzít do světa kariéry a rozvoje? Především princip cesty, koncentrace a nekritičnosti. Další významný kouč, John Whitmore, pak  přetavil tyto postřehy do tzv. modelu GROW (česky růst). A právě ten Vám krátce představíme. 


Než se potkáte se svým vnitřním koučem (anebo i tím reálným), je potřeba si říct, co chcete řešit, kam se chcete dostat. Jinými slovy alespoň v hrubých obrysech si představit, co je Váš cíl. Máte? Tak si vyhraďte minimálně 30 minut nerušeného času, udělejte si šálek dobrého čaje či kávy a pohodlně se usaďte. Zkuste si představit, že nic není nemožné, že máte před sebou neomezené varianty. Postupně Vás provedeme čtyřmi fázemi rozhovoru, kde se pokuste být zvídavým nehodnotícím koučem na jedné straně a otevřeným koučovaným na straně druhé .

  1. Co bych rád/a? Čeho chci dosáhnout? (ptáme se po cíli) Za jak dlouho? Kolik? (chceme specifikaci) Co mě k tomu vede? Co získám, když se tam dostanu? (jsme zvědaví na motivaci) ... takže když to shrnu, mým cílem je: ... (pokuste se napsat si konkrétní, ideálně i nějakým způsobem měřitelný cíl)
  2. A teď se podíváme na to, jak si věci aktuálně stojí. Co pro dosažení cíle dělám? Jaké metody používám? Jak hodnotím výsledek na škále 1-10? Co mi nejvíce pomáhá, a co mě naopak odrazuje? Jaký z toho všeho mám pocit? ... (v této fázi od sebe chtějte popisnost a hodnocení aktuální situace
  3. Ve třetí fázi je důležité množství nápadů spíše než jejich kvalita. Co všechno bych mohl/a udělat, aby... ? Co dalšího? Představím si neomezený rozpočet, tým, čas, co bych udělal/a? Můžu mluvit s nejmoudřejším člověkem na světě, co by mi poradil? Jak bych zhodnotil/a tento nápad na škále 1-10? Co chybí do 10, pokud jsem dal/a 9 a méně? Jakou radu by mi dal můj nejlepší přítel/kolega/šéf? (sepište si list nápadů, máte? hurá, jdeme do finále)
  4. Závěrečná fáze je rozhodnutí. Takže máme tu list možností. Co chci realizovat? Co udělám jako první? Co pak? Jaké překážky mohu na své cestě potkat a jak se s nimi vypořádám? Kdo mi může být oporou? Co dalšího potřebuji vzít v potaz? Když toto vše udělám, dosáhnu svého cíle? Jak moc si na to věřím na škále 1-10? Co mi brání dát 10, pokud jsem dal/a 9 a méně?

Asi jste pochopili, že kouč se hodně ptá a nenechá Vás z otázky utéct. Je zvídavý, zajímá se nejen o to, co si myslíte, ale i jak se cítíte, nicméně nehodnotí a nenabízí radu, ani řešení. Podněcuje Vás, abyste nezakrněli a mysleli za roh, jinak, hlouběji a nově, a to vše pak přetavili v akci, kterou bude dále a dále rozvíjet. Toto byla malá ochutnávka koučinku, a pokud Vás zaujala a chtěli byste svoje záměry probrat nejen ve své mysli, ale i s reálným koučem, tak doporučujeme naše kolegy, kouče Inku, Taniu či Petra ze vzdělávací agentury Alternation.

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidla