Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       úterý 16. února 2021 21:33

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 02/2021 - online univerzita pro každého

 

 

Peopledrive - výběr zaměstnanců, personální a rozvojové poradenství

 

Jobsletter 02/2021

 

Peopledrive - výběr zaměstnanců, personální a rozvojové poradenství

Novinky pro Vás

Dobrý den, Terezo, čím dál častěji kolem sebe vidíme, že lidé za svůj život vystřídají několik profesí. Motivy mohou být různé - zánik dané profese, lepší finance v nové práci, zdravotní či jiné osobní limity a pak ten snad nejdůležitější motiv, a to náš vnitřní "motor", který někdy až třeba kolem 30./40. roku upozorní na to, že chceme dělat práci, která rozvíjí více naše silné stránky, než tu, kde musíme bojovat se svými rezervami. Nedávno jsme se potkali s naší bývalou kolegyní, personalistkou s 10 lety praxe, která vždy vynikala v analytickém myšlení. Během posledního roku na rodičovské se rozhodla investovat do IT kurzu a s návratem do práce hledat pozici spojenou s analýzou dat. Dle svých slov "by mohla lépe využít svůj potenciál než v čistém HR". Možná máte ve svém okolí podobné příběhy - obchodníka, který chrlí nápady, jak službu lépe nastavit a propagovat, sekretářku, která sní o svém podnikání jako účetní, anebo učitelku, která by raději učila dospělé než děti. Možná nějaký podobný příběh v sobě pomalu otevíráte Vy sami. A právě pro tyto příběhy jsme napsali únorový jobsletter, ve kterém chceme představit dvě online platformy se stovkami univerzitních kurzů z celého světa. Samozřejmě předpokladem je ve většině případů angličtina a obor, který lze studovat dálkově. Pokud toto splníte, pak před sebou máte nepřeberné možnosti, jak se dále vzdělávat a jít cestou, která Vás baví. Ještě doplníme, že tipům na online vzdělávání v českém prostředí i na studium angličtiny se budeme věnovat v některých z dalších vydání našeho jobsletteru. Přejeme příjemné počtení! 

 

Jakkoli náročná je situace okolo korona krize, tak našim klientům se daří a hledají posily do svých týmů. Aktuálně obsazujeme rekordních 34 pozic! Možná zaujmou Vás, anebo někoho z Vašeho okolí. Za doporučení ať už na konkrétní pozici, či do naší databáze uchazečů nabízíme odměnu. Mějte krásný únor a buďte zdraví! (třeba i díky naší #RUNWITHUS výzvě).

 

Sledujte nás na Facebooku

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA       

 

STŘEDOČESKÝ KRAJ    

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Firemní bankéř
Vedoucí bankovní pobočky 

 

 

Peopledrive na LinkedIn

 

Naše poradna pro uchazeče

ONLINE UNIVERZITNÍ KURZY I CELÉ STUDIUM

Zpátky do školních lavic (i let)

V tomto článku bychom Vám chtěli představit dvě platformy, které spojují univerzity po celém světě včetně těch nejprestižnějších, a nabízejí jak jednorázové přednášky či semestrální kurzy, tak celé studium zakončené titulem. A sami uznejte, že třeba takové MBA z britské univerzity, to už se bude nějak vyjímat ve Vašem životopise. Jako náboráři si všímáme nejen takových faktů, ale i toho, co je za tím - že uchazeč studium absolvoval při práci a dobrovolně do toho investoval svůj čas a případně i finance, a to je velká hodnota, která Vás ve výběrovém řízení může posunout o pár příček nahoru.   

  • Coursera - tato platforma spojuje univerzity po celém světě a ve velmi propracované formě nabízí (především v anglickém jazyce) jak online kurzy na několik týdnů, tak i získání samotného titulu, a to napříč všemi možnými obory. Kromě videí se pracuje s četbou, kvízy, projekty, diskuzními fóry apod. Velká část nabídky kurzů je zdarma, placená nástavba pak umožňuje získat certifikát. Několikaleté studium a získání celého titulu je samozřejmě už placená služba. Kromě univerzit zde nabízejí kurzy i velké korporace, především z oblasti IT. Naši kolegyni z HR, která se zajímá o datovou analýzu, by mohl zaujmout například kurz společnosti IBM Data Analyst. Pokud bude studovat týdně 3 hodiny, tak jej dokončí za 11 měsíců. Studium si může vyzkoušet během prvního týdne zdarma a pokud jí to zaujme, pak platí přibližně 850 Kč / měsíc. Taková investice se jí pak na pozici v IT může vrátit za pár dní práce zpátky.
  • Na podobném principu funguje také platforma edX, kterou vedou univerzity Harvard a MIT. Oproti výše popsanému projektu Coursera je zde studijní zaměření více na vědecké obory. I tak tam ale najdete množství kurzů a programů v sociálních a humanitních oborech. Třeba toho zmiňovaného obchodníka, který se zajímá o to, jak lépe nastavit a propagovat služby, by mohl zajímat 7-týdenní kurz Marketing Management vedený 4 profesory z americké University of Maryland. Na konci kurzu bude znát marketingové strategie a taktiky, jak zvýšit povědomí o značce a prodejní čísla, jak si zmapovat pozici firmy na trhu, udělat tzv. SWOT analýzu a nastavit si akční plán, který obstojí v dnešním proměnlivém světě.

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidla