Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       pátek 3. května 2019 15:30

Komu:                             tereza.necas@gmail.com

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 05/2019 - pohovor levou zadní - VII. díl

 

 

Logo Peopledrive

 Jobsletter 05/2019

 

Tým Peopledrive

Novinky pro Vás

Dobrý den, Terezo, pro tento jobsletter jsme oslovili naši konzultantku Terezu, aby vybrala tři konkrétní otázky, se kterými se uchazeči potkávají na pohovorech nejčastěji. U každé Vám vysvětlí, proč se na ni personalisté ptají, a dá Vám tipy, jak odpovědět. Přejeme inspirativní čtení!


A nemůžeme se nepochlubit, že právě teď slavíme 5 let naší existence! Největší radost nám dělají naši spokojení klienti z řad firem i uchazečů. Všimli jste si, že mezi naše zákazníky se řadí desítky českých i mezinárodních firem z oborů výroby, služeb, financí, obchodu, poradenství aj.? Přečtěte si, co o nás říkají naši
klienti a uchazeči, kteří k nim nastupují. Kompletní přehled otevřených pozic u našich klientů najdete jako vždy ZDE.. 

 

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA          

 

 

Naše poradna

Pohovor levou zadní - VII. díl - 3 TOP OTÁZKY

Od září loňského roku běží naše edice na téma "Pohovor levou zadní". Všechny díly si zpětně můžete přečíst v archivu jobsletterů. Tentokrát jsme se s kolegy zamýšleli nad nejčastěji pokládanými otázkami. Nebylo to vůbec jednoduché, neb otázky se samozřejmě liší dle dané pozice a uchazeče. Po vášnivé diskuzi jsme nakonec vybrali tři top otázky, které věříme, že mají něco společného s každým pohovorem. Tady je výsledek! 

 

1. Jak si představujete práci, o kterou se ucházíte, a co Vás na ní láká? 

Důvod otázky: Hledáme uchazeče, jejichž očekávání se potkávají s realitou, jinými slovy ty, kteří vědí, "do čeho by šli". Druhá část otázka pak ověřuje, jaký je Váš vztah k takové práci, případně i k samotné firmě.

Jak odpovědět: Především je potřeba být dobře připraven jak k tématu náplně práce, tak firmy jako takové. V odpovědi můžete rozlišit, jakými činnostmi si jste jisti a kde naopak pouze tušíte a chcete to dále probrat. Popis práce rovnou prokládejte tím, v čem by Vás to obohatilo či jinak motivovalo. Není od věci přečíst si o firmě nějakou zajímavost - např. jak rozvíjí své zaměstnance, jaké má firemní hodnoty - a v rámci odpovědi ji propojit s vlastní motivací. 

2. Povězte mi něco o této práci a co Vás vedlo k rozhodnutí odejít? (otázka směřuje k dříve zastávaným pozicím ve Vašem CV) 

Důvod otázky: Kromě zřejmého důvodu kladené otázky zde mohou být i jiné podněty k pozorování, např. co vybíráte jako důležité informace ke sdělení, zda se na problémy díváte jako na výzvy nebo spíše překážky, zda a jak hledáte řešení Vy sám/sama apod.

Jak odpovědět: Co se týče první poloviny otázky, zmiňte to klíčové a relevantní vzhledem k pozici, o kterou se ucházíte. Odpověď můžete proložit doptáním se, co konkrétně pohovorujícího zajímá. A jak odpovědět na otázku na důvod odchodu? Samozřejmě buďte upřímní, ale pokuste se vyhnout přílišné negativitě. Je-li důvodů více, uvádějte je od nejkritičtějšího. Celkově se pokuste držet v "já" jazyce a vysvětlit nejen své pocity, ale i co jste s danou situací dělal/a, jaké jste si z toho vzal/a ponaučení apod.

3. Proč by si firma měla vybrat právě Vás jako nového / novou ...?

Důvod otázky: Zde se ukáže, jak jste schopní prodat sám/a sebe a vyzdvihnout své silné stránky v kontextu obsazované pozice. 

Jak odpovědět: Zkuste se vyhnout obecné rovině a klišé typu: "Mám zkušenosti a jsem komunikativní". To s velkou pravděpodobnosti bude většina uchazečů. Zkuste myšlenku rozvinout, uvést konkrétní úspěchy z minulosti, anebo naopak směrem do budoucnosti vystihnout, jaké vize a plány na pozici byste realizoval/a.

 

Uchazečům, kteří prošli Naši poradnou, se velmi osvědčilo si pohovor vyzkoušet tzv. "na nečisto" s vybraným konzultantem v prostředí naši kanceláře, anebo formou video spojení. Investujte do sebe, rádi Vám pomůžeme! Kontaktovat nás můžete přes náš web, anebo na info@peopledrive.cz. Mnoho úspěchů!

 

Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necas@gmail.com.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image