Od:                                  Náhled kampaně <preview@smartemailing.cz>

Odesláno:                       čtvrtek 15. června 2017 14:46

Komu:                             tereza.necas@gmail.com

Předmět:                        Náhled kampaně - SmartEmailing - Peopledrive jobsletter 06/2017 - jak zatočit s prokrastinací

 

 

Logo Peopledrive

Jobsletter 06/2017

 

Náš tým Peopledrive

Novinky pro Vás

Léto už je tady! Netrpělivě nás láká ven k vodě a na dovolenou. Je těžké odolat a je těžké "neprokrastinovat". Pokud vám toto slovíčko připomíná něco z Vaší reality, možná oceníte pár našich tipů, jak s prokrastinací efektivně zatočit. 

 

Přejeme Vám pohodový začátek léta a prázdniny plné odpočinku i inspirace! 

 FACEBOOK - NOVINKY IHNED

 

 

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Facebook   LinkedIn  

 

Fotografie k
článku

Prokrastinace, žrout času … jak s ní zatočit?

Víte, co máte dělat, a přesto se Vám stává, že prolelkujete hodinu bezcílným brouzdáním na internetu? Ne, nejste líní, ale ruku na srdce, ani tak neodpočíváte. Co se to tedy s námi děje? V kostce … emoce neposlouchají rozum a množství informací kolem nás tomu nepomáhají. Hezky o tom píše Petr Ludwig ve své knize Konec prokrastinace.

 

Jde o to, že potřebujete posílit svoji vůli racionálně ovládat své emoce. Jinými slovy tak jako posilujeme svaly, můžeme vycvičit i svůj „sval vůle“. Klíčové slovo je zde NÁVYK a jeho posílení, resp. ZLOZVYK a jeho minimalizace. Ale nechceme si svůj sval natáhnout. Proto je potřeba si navykat postupně a pravidelně (návyk vzniká od dvacátého opakování).

 

Co je Váš spouštěč prokrastinace? Jaké návyky by Vám pomohly k lépe strávenému dni? Stanovte si 3 návyky a dodržujte je po dobu min. 20 dní, pak se Vám teprve vryjou pod kůži.

 

Nás zaujaly tyto příklady efektivních pracovních návyků:

  • Řešit emaily jen 3 krát denně
  • Dvakrát týdně jít do práce pěšky
  • Nejvýše dvě porady za den
  • Maximálně 15 minut Facebooku za den

Jaký bude ten Váš? Další inspirativní články sledujte na našem Facebooku.

 

Jak jste na tom s jazyky?

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? A znáte tamní jazyk? Vyzkoušejte si pro zajímavost hru GREAT LANGUAGE. Její autorka, lingvistka Hedvig Skirgård, připravila kolem 400 audio ukázek 78 světových řečí. Hra je součástí její studie, která chce zjistit, podle jakých vzorců si lidé cizí jazyky pletou a proč. 

 

Fotografie - Tereza Nečasová

Představujeme se

TEREZA NEČASOVÁ

Představujeme Terku, která stála u založení Peopledrive, je leadrem jeho moravské větve a kromě náboru se věnuje také rozvojovému poradenství. 

 

Terko, co bys uchazečům v dnešní době doporučila? 

Hodně lidí si stěžuje, že nedostali uspokojivou zpětnou vazbu. Případně se cítí odrazeni několika počátečními neúspěchy. Moje zkušenost z druhé strany je taková, že i když zpětnou vazbu například po pohovoru nabízím, ozve se mi po zamítacím emailu málokdo a je to škoda. Z mého pohledu je taková nabídka dobrou příležitostí dozvědět se více o tom, jak na druhé působím a v čem byli jiní uchazeči vhodnější - zda to byly věci, které mohu změnit či nikoli. Jinými slovy vám chci říct: "Buďte aktivní a ptejte se!" - konkrétně bych doporučila dané osobě napsat email s dotazem, co Vás zajímá a kdy si v této věci můžete zavolat. 

ČTĚTE DÁLE A NEJEN O PRÁCI ...

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Facebook   LinkedIn  

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu {{df_emailaddress}}.

Odesilatelem je {{cl_sendername}}, {{cl_senderemail}}

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidla