Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       středa 12. srpna 2020 23:58

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 08/2020 - Jirkova žena se vrací do práce

 

 

Logo Peopledrive

 

Jobsletter 08/2020

 

Peopledrive - výběr zaměstnanců, personální a rozvojové poradenství

Novinky pro Vás

Dobrý den, Terezo, doufáme, že si užíváte příjemné léto, necháváte v sobě doznívat zážitky z dovolené, anebo se naopak na nějaké to volno teprve těšíte. Letní měsíce jsou pro náboráře většinou "okurková sezóna", to ale neplatí pro nás! Nedávno jsme se spojili s nadnárodní logistickou společností a pomáháme rozjíždět novou pobočku u Plzně. Právě tam hledáme klíčové zaměstnance, kteří jsou stejně jako náš klient podnikaví a odvážní a mají rádi zázemí velké firmy, ale zároveň rodinný charakter na pracovišti. 

 

A co je nového u Jirky? Jeho ženě Katce v září končí rodičovská, a protože firma, pro kterou pracovala, zrušila pobočku, poohlíží se po nové práci. Obrátila se na naši kolegyni Lůcu, která pořádá workshopy a konzultace právě na toto téma. Poprosili jsme Lůcu, ať pro toto číslo sepíše pár základních doporučení. Pokud potřebujete pomoc na míru, dejte nám vědět na info@peopledrive.cz. Krásný srpen!

 

Peopledrive na Facebooku

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA

 

STŘEDOČESKÝ KRAJ   

 

JIHOČESKÝ KRAJ

 

OSTATNÍ KRAJE   

 

CELÁ ČR

 

Náš tým Peopledrive

 

Naše poradna

Do hlubin zaměstnancovy duše

NÁVRATY Z RODIČOVSKÉ

Hledání práce po rodičovské dovolené může být velká výzva. Od maminek často slýcháme pochybnosti a obavy. Proto jsme posbírali naše zkušenosti z pozice personalistů, manažerů i maminek a zde nabízíme pár základních rad. 

  • V první řadě doporučujeme ujasnit si, jaká pozice by pro Vás byla ta pravá nejen po obsahové náplni práce, ale i s ohledem na Vaše časové možnosti. Návrat na původní místo není vždy možný, a tak je na místě zmapovat si pracovní trh a vše dobře promyslet.
  • Neváhejte využít odbornou pomoc neziskovek, vzdělávacích či personálních agentur. Virtuální i prezenční kurzy pro maminky jsou často zdarma. Důležité je si o daný kurz říci, organizátoři totiž reagují až na konkrétní poptávku. Nás zaujaly například projekty EvynaBabyoffice, či Attavena
  • Můžete využít také naši Peopledrive poradnu pro uchazeče. Při větším počtu zájemců pro Vás rádi zorganizujeme workshop.
  • Vypracujte své CV a připravte si motivační dopis. I s tímto jsme Vám již v minulosti několikrát radili
  • Rozhoďte sítě! Nastavte si „hlídací psy“ na pracovních portálech. Využijte známé, kamarády a bývalé kolegy. Práce se nejlépe hledá na doporučení.
  • Práce vhodné pro maminky s malými dětmi se inzerují také v mateřských centrech či u dětských lékařů.
  • Před pohovorem si připravte krátké povídaní o sobě. Oblíbené otázky jsou všeobecně známé, ale také se může stát, že uslyšíte: “Tak mi o sobě něco řekněte.”
  • A na co se kromě pracovní doby zeptat? Tak třeba zda jde o novou či nahrazovanou pozici, kdo a jak dlouho Vás bude zaučovat, či jaké má oddělení plány na další rok.
  • Co si na pohovor obléci je po rodičovské obvykle velký oříšek. Oblékněte se elegantně, ale pohodlně. Lodičky na vysokém podpatku po letech v pohodlných teniskách na dětském hřišti Vaše nohy krutě potrestají.
  • Důležité je dobré naplánování a také součinnost ostatních členů rodiny. Dopředu si zajistěte hlídání a o svých možnostech i omezeních otevřeně mluvte s potenciálním nadřízeným, ocení to.

Chcete se poradit o jiných tématech z oblasti seberozvoje a zaměstnání? Kontaktujte nás přes naši poradnu, anebo na info@peopledrive.cz

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image