Od:                                  Náhled kampaně <preview@smartemailing.cz>

Odesláno:                       středa 13. září 2017 8:51

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Náhled kampaně - SmartEmailing - Peopledrive jobsletter 09/2017 - z rodičovské do práce

 

 

Logo Peopledrive

Jobsletter 09/2017

 

Náš tým Peopledrive

Novinky pro Vás

Začal školní rok a jak se plní školky a školy, hodně maminek začíná řešit své pracovní uplatnění. Pro hladký návrat od dětí do práce jsme pro Vás níže připravili pár základních rad. Máte chuť doplnit naše doporučení o Vaši vlastní zkušenost? Napište nám.

 FACEBOOK - NOVINKY IHNED

 

 

 

Fotografie k
článku

Návraty z rodičovské dovolené 

Hledání práce po rodičovské "dovolené" může být velká výzva. Od maminek často slýcháme pochybnosti a obavy. Proto jsme posbírali naše zkušenosti z pozice personalistů, manažerů i maminek a zde nabízíme pár základních rad. 

  • V první řadě doporučujeme ujasnit si, jaká pozice by pro Vás byla ta pravá nejen po obsahové náplni práce, ale i s ohledem na Vaše časové možnosti. Návrat na původní místo není vždy možný, a tak je na místě zmapovat si pracovní trh a vše dobře promyslet.
  • Neváhejte využít odbornou pomoc neziskovek, vzdělávacích či personálních agentur. Virtuální či osobní kurzy pro maminky jsou často zdarma. Důležité je si o daný kurz říci, organizátoři totiž reagují až na konkrétní poptávku. Nás zaujaly například projekty: Zaměstnané matky, Evyna či Babyoffice
  • Můžete využít také naši Peopledrive poradnu pro uchazeče
  • Vypracujte své CV a připravte si motivační dopis. I s tímto jsme Vám již v minulosti několikrát radili
  • Rozhoďte sítě! Nastavte si „hlídací psy“ na pracovních portálech. Využijte známé, kamarády a bývalé kolegy. Práce se nejlépe hledá na doporučení.
  • Práce vhodné pro maminky s malými dětmi se inzerují také v mateřských centrech či u dětských lékařů.
  • Před pohovorem si připravte krátké povídaní o sobě. Oblíbené otázky jsou všeobecně známé, ale také se může stát, že uslyšíte: “Tak mi o sobě něco řekněte.”.
  • A na co se kromě pracovní doby zeptat? Tak třeba zda jde o novou či nahrazovanou pozici, kdo a jak dlouho Vás bude zaučovat, či jaké má oddělení plány na další rok.
  • Co si na pohovor obléci je po rodičovské obvykle velký oříšek. Oblékněte se elegantně, ale pohodlně. Lodičky na vysokém podpatku, po letech v pohodlných teniskách na dětském hřišti, Vaše nohy krutě potrestají.
  • Důležité je dobré naplánování a také součinnost ostatních členů rodiny. Dopředu si zajistěte hlídání a o svých možnostech i omezeních otevřeně mluvte s potenciálním nadřízeným, ocení to.

Další inspirativní tipy sledujte na našem Facebooku.

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Facebook   LinkedIn  

 

Fotografie k
článku

Řekli o nás ...

Cestovní kanceláří FISHER je naším významným klientem již dlouho. Zeptali jsme se HR manažerky, paní Jarmily Dědinové, jak je s námi spokojena a její odpověď si nemůžeme nechat pro sebe :-)

 

Na spolupráci s Peopledrive oceňuji spolehlivost, rychlost při doporučení uchazečů a to, že uchazeči přicházejí na výběrové řízení dobře připraveni, informováni a motivováni. Společně jsme obsadili již několik různorodých pozic. V porovnání s jinými personálními agenturami je úspěšnost ohromná. A především, žádný z umístěných kandidátů neodešel ani nemusel odejít ve zkušební době! Těším se na další spolupráci a děkuji týmu Peopledrive.

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu {{df_emailaddress}}.

Odesilatelem je {{cl_sendername}}, {{cl_senderemail}}

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidla