Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       úterý 9. října 2018 17:16

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 10/2018 - pohovor levou zadní - II. díl

 

 

Logo Peopledrive

 Jobsletter 10/2018

 

Tým Peopledrive

Novinky pro Vás

V tomto jobsletteru se podíváme na pracovní pohovor tak trochu z ptačí perspektivy. Řekneme si, jaká je nejčastější struktura pohovoru a s jakými částmi se můžete potkat. V dalších číslech se pak jednotlivým oblastem budeme věnovat detailněji. Zajímá Vás více informací? Podívejte se do naší poradny, anebo nám napište na info@peopledrive.cz. Všechny naše otevřené pozice najdete jako vždy ZDE. Přejeme Vám barevný podzim plný úspěchů v práci i soukromí!  

 

 

Naše poradna

Pohovor levou zadní - II. díl - STRUKTURA POHOVORU

Během většiny pohovorů se potkáte s těmito šesti oblastmi. Pořadí, ve kterém je uvádíme, je podle našich zkušeností nejčastější, ale samozřejmě se jednotlivé části různě prolínají dle pozice, daného uchazeče a přístupu pohovorujícího. 

  • Úvodní představení pohovorujících, případně shrnující informace k pozici a průběhu výběrového řízení
  • Sebeprezentace uchazeče - nejčastěji se můžete potkat s tím, že dostanete v úvodu prostor několika minut se představit. Před sebeprezentací se neváhejte zeptat, co přesně pohovorujícího zajímá, či do jakého detailu máte jít. TIP NA PŘÍPRAVU - zkuste si doma připravit a namluvit vlastní "profesní medailonek", stopněte si čas 1-2 minuty. 
  • Doplňující otázky k profesním zkušenostem, informacím v životopisu - typy otázek jsme probírali v minulém jobsletteruTIP NA PŘÍPRAVU - projděte si každou informaci ve svém CV a připravte se na možné otázky, např. nedokončené studium? odchody ve zkušební době? časté změny zaměstnání? - připravte si srozumitelnou a věcnou odpověď v "já" jazyce (jinými slovy vysvětlující, jak jste Vy situaci vnímali a co jste Vy udělali či neudělali). Na "já" jazyk myslete zvláště při vysvětlování citlivé situace jako např. konfliktů na pracovišti apod.
  • Motivace a očekávání od pozice - otázky k této oblasti se mohou objevovat během celého pohovoru, protože motivace obecně i k dané pozice je jedním z klíčových faktorů při výběru. TIP NA PŘÍPRAVU - pečlivě si pročtěte inzerát, zjistěte si maximum informací o firmě a jeho zaměstnancích, zkuste si představit reálné výzvy, které by na Vás čekaly, jak byste se s nimi vypořádali a co by Vás na tom všem bavilo. Zkuste si sami pro sebe udělat seznam 3-5 priorit, které jsou pro Vás v práci důležité, podle čeho si vybíráte nové zaměstnání.
  • Ověření konkrétních dovedností či znalostí - a to formou jak otázek, tak i praktických úkolů, např. písemných testů, případových studií, hraní rolí. TIP NA PŘÍPRAVU - Hlásíte se na obchodní pozice? Připravte se na situaci prodeje nějakého produktu či služby, sesumírujte si v hlavě, jaký je v kostce Váš přirozený průběh takového rozhovoru. Jdete na manažerský pohovor? Pak Vám možná bude pohovorující hrát podřízeného, kterému budete dávat zpětnou vazbu apod.
  • Závěrem - nejčastěji v závěru můžete čekat otázky na mzdové očekávání, datum nástupu, představení benefitů a podmínek spolupráce. Nezapomínejte na to, že o tom všem můžete s potenciálním zaměstnavatelem vyjednávat. Ale o tom až jindy :-)

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA   

 

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook  

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image