Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       úterý 20. října 2020 21:13

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 10/2020 - má se Jirka bát o práci?

 

 

Logo Peopledrive

 

Jobsletter 10/2020

 

Peopledrive - výběr zaměstnanců, personální a rozvojové poradenství

Novinky pro Vás

Dobrý den, Terezo, dosud jsme se zdráhaly jakkoli hodnotit "koronu" a její vliv na pracovní trh. Chtěly jsme Vás svými tématy naladit na jinou notu a na chvíli odvést od toho množství informací o koroně všude okolo nás. Nicméně jak s příchodem druhé vlny od lidí slýcháme víc a víc, že se bojí o práci, máme potřebu se s vámi podělit o to, jak to vidíme my. Níže si můžete přečíst rozhovor s naší Lucií, zakladatelkou a jednatelkou Peopledrive. 

 

A to že to není tak černé, dokazuje i stále naplněný seznam otevřených pozic u našich klientů, který najdete jako vždy ZDE. Přejeme Vám do dalších týdnů pevné zdraví a trpělivost!

 

Náš tým Peopledrive

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA  

 

 

Peopledrive na Instagramu

 

Naše poradna

NÁBOR ZA ČASŮ KORONY

Koronavirus zhmotnil a urychlil to, co se dělo už před ním

Lucie poskytla velmi zajímavý rozhovor naší partnerské společnosti SANEK, která se zabývá cílenou podporou manažerů při realizaci změn, zavádění inovací a řešení krizových situací. My Vám z něj přinášíme to nejdůležitější. Kompletní znění si můžete přečíst zde

 

Předpokládalo se, že v návaznosti na omezování výroby i služeb přijde masivní propouštění a také vyšší nezaměstnanost. Jaká je Vaše zkušenost? Děje se to?

Neděje. Nezaměstnanost stoupá, ale zatím velmi pomalu. Vláda vytvořila program Antivirus, který pomáhá překlenout současnou situaci, ovšem jen do října, a 14.10.2020 vláda schválila jeho prodloužení do konce roku. Hodně firem zatím propouštět nechce a čeká, jak se vyvine současná situace. Ohroženou skupinou jsou lidé, kteří pracují na různé typy dohod, agenturní zaměstnanci nebo ti, co mají pracovní poměr na dobu určitou. Obecně je propouštění pro zaměstnavatele drahou záležitostí, ale lépe se bude situace na trhu práce hodnotit na začátku příštího roku, až skončí podpora od státu a doběhnou časově omezené pracovní smlouvy. 

 

Které pozice na současném trhu chybí?

V první řadě můžeme zmínit pozice, které pro nás vykonávají pracovníci ze zahraničí. Nábor lidí ze zahraničí se téměř zastavil. Lidé kvůli koronaviru odjeli zpět do své země a vrací se velice pomalu. Nejvíce se to týká pozic ve výrobních a logistických společnostech, maloobchodu nebo vícejazyčných call centrech. Další skupinou jsou IT a elektro odborníci, ti jsou stálou nedostatkovou skupinou. 

 

Která odvětví zaznamenávají nárůst náborů nových lidí?

Takových odvětví je řada. Zmínit můžeme profese zaměřené na obchod v online prostředí, výrobu a balení potravin a polotovarů, potravinářské řetězce, sklady, kurýrní služby nebo IT.

 

Změnily se nějak požadavky na nové pozice? Předpokládají například zaměstnavatelé práci na homeoffice?

Toto téma je aktuální již delší dobu. Stále přibývá zaměstnanců i společností, které připouštějí a vítají nějakou formu flexibility v čase a místě práce. Vliv virtualizace, globalizace a narůstajícího uvědomění obou stran, že práce už není práce, ale místo pro realizaci a propojení záměrů, schopností a cílů obou stran. Koronavirus nám toto uvědomění jen zhmotnil a urychlil. 

 

Poslední měsíce nám jasně ukázaly to, že pro profesní úspěch bude klíčová schopnost se profesně rozvíjet, posouvat a být "ready" dovednostmi i přístupem na změny v práci, případně i celého profesního zaměření. V příštím čísle se tomu tématu budeme věnovat více. Pokud pro nás máte nějaký konkrétní podnět či otázku, na kterou bychom mohli v dalším čísle odpovědět, budeme moc rádi, když nám napíšete na info@peopledrive.cz. Mějte krásný den!

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image