Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       středa 14. listopadu 2018 23:35

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 11/2018 - pohovor levou zadní - III. díl

 

 

Logo Peopledrive

 Jobsletter 11/2018

 

Tým Peopledrive

Novinky pro Vás

V tomto jobsletteru se podíváme na téma SEBEPREZENTACE, kterou začíná většina pracovních pohovorů, nebo i assessment center. Věta "Paní Nováková, prosím, v kostce se nám představte ..." může někomu přivodit horkou chvilku. Jak reagovat, co všechno zmínit, na co si dát pozor? V článku níže jsme se pokusili sepsat minimum nutné pro Váš úspěch. Pokud chcete být na pohovor či AC připraveni ještě lépe, podívejte na služby naší poradny, anebo nám napište na info@peopledrive.cz. A jinak otevřené pozice u našich klientů najdete jako vždy ZDE. Přejeme Vám krásné podzimní dny!  

 

 

Aktuálně hledáme 

PRAHA     

 

 

Naše poradna

Pohovor levou zadní - III. díl - SEBEPREZENTACE

Sebeprezentací, neboli takovým "profesním medailonkem", začíná většina pohovorů či assessment center (tedy skupinových pohovorů, kdy se sejde více uchazečů zároveň). Můžete se potkat s naprosto přesným zadáním typu, kolik minut na představení máte a co přesně pohovorujícího zajímá, anebo s neurčitým "Prosím, v krátkosti se nám představte".

 

Jak se na takovou situaci připravit? Zkuste si předem zodpovědět tyto otázky:

 • Jaké jsou mé klíčové zkušenosti a dovednosti a jak je mohu v dané pozici / firmě uplatnit? 
 • Jaké mám za sebou profesní úspěchy a jak na ně chci v nové společnosti navázat?
 • Co jsou moje silné stránky, jak konkrétně se v praxi projevují a jak dále je chci rozvíjet v kontextu dané pozice či firmy?
 • Všimněte si, že vás navádíme k tomu, abyste nemluvili jen o svých kvalitách, ale abyste to propojili s pozicí, o kterou se ucházíte.

Na co si dát při sebeprezentaci pozor?

 • Odpovídat na zadanou otázku. Pokud máte připravenou šířeji pojatou sebeprezentaci, zužte ji podle toho, na co se pohovorující ptá, odbíhání od otázky je častý nešvar.
 • Podobně slabá stránka je u mnoha uchazečů projev v množném čísle - místo "já" mluví o "my" (firma, tým, kolegové ...), pro druhou stranu je to velmi zavádějící a nesrozumitelné, pokuste se tomu vyhnout a mluvit jen o sobě a svoji roli.
 • Raději se vyvarujte zkratkám a příliš odborným termínům, zvláště sedí-li naproti Vám personalista, který má o Vašem oboru jen obecnou představu. 
 • Dostanete-li časový limit, zkuste jej dodržet, případně se v průběhu zeptejte, zda potřebují více detailů.
 • Pozor abyste si "nenaběhli" k tématům, o kterých nechte tolik hovořit - počítejte s tím, že z Vaší sebeprezentace pohovorující často tvoří následné otázky.
 • Není od věci se v průběhu povídání zastavit a zeptat se, zda je to srozumitelné, zda máte jít do většího detailu, zda odpovídáte tak, jak potřebují apod. Dáváte tím najevo, že Vám záleží na vzájemném pochopení.
 • Pohovorující sleduje nejen obsah Vaší sebeprezentace, ale také formu, myslete tedy na adekvátní oční kontakt, tempo řeči, držení těla a gesta. Není od věci si sebeprezentaci vyzkoušet doma před zrcadlem :-)

 

Co o nás řekli naši uchazeči ...

Kamila Holečková, Systémový analytik

Chtěla bych pochválit a doporučit spolupráci s Peopledrive. Komunikace s paní Petrou byla výborná. Po odeslání životopisu proběhla velmi rychle odezva a pohovor. Všechny informace, které jsem ohledně výběrového řízení potřebovala, jsem dostala a odpovídaly realitě. Těší mě i následný zájem a péče po skončení výběrového řízení. Tento přístup velmi oceňuji.

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook  

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image