Od:                                  Peopledrive Lucie Chudobová <info@peopledrive.cz>

Odesláno:                       úterý 12. listopadu 2019 14:52

Komu:                             tereza.necasova@peopledrive.cz

Předmět:                        Peopledrive Jobsletter 11/2019 - pohovor levou zadní - X. díl

 

 

Logo Peopledrive

 Jobsletter 11/2019

 

Tým Peopledrive

Novinky pro Vás

Dobrý den, Terezo, tímto jobsletterem chceme zakončit naši edici "Pohovor levou zadní". Budeme se věnovat slibovanému tématu, na co si dát pozor ve výběrovém řízení ze strany potenciálního nového zaměstnavatele. Nejprve to vypadalo na krátký článek, ale nakonec je toho skutečně hodně, při čem je dobré zbystřit a uvědomit si, jaký signál od druhé strany dostáváte. Doufáme, že Vám naše edice pomohla se lépe připravit na výběrová řízení a pohovory, ať už teoreticky, nebo prakticky. Do naší edice můžete sáhnout a témata si osvěžit i zpětně v našem archivu jobsletterů. A pokud máte pocit, že jsme na nějaké téma zapomněli, napište nám na info@peopledrive.cz, zařadíme jej na příští rok. Otevřené pozice u našich klientů najdete ZDE. Přejeme Vám barevný listopad plný úspěchů a inspirace v práci i mimo ni!

 

 

Aktuálně hledáme 

 

 

Naše poradna

Pohovor levou zadní - X. díl - NA CO SI DÁT POZOR

ímV jakých momentech byste měli zbystřit? Na co si dát pozor? Kdy chtít více informací nebo kdy už je to za hranou? Zde jsou naše zkušenosti a tipy z praxe: 

  • Za hranou zákona jsou dotazy na Váš zdravotní stav, rodinnou či osobní situaci. Samozřejmě se potenciální zaměstnavatel může zeptat na věci relevantní k náplni práci, jako třeba jak plánujete zvládat směnný provoz nebo posunutou pracovní dobu vzhledem např. k účetní uzávěrce, ale už ne kolik máte dětí, zda je máte ve školce a jak často si berete ošetřovačku. Otázka, kde se vidíte za 5 let, je také v pořádku, ale neměl by padnout dotaz, za jak dlouho plánujete rodinu. Nepřípustné jsou také dotazy na sexuální orientaci, víru či politické preference.
  • Jak reagovat na takové otázky na hraně diskriminace? Můžete samozřejmě odpovědět popravdě, anebo naopak neodpovědět vůbec a argumentovat, že takové dotazování je protizákonné. Cesta, kterou doporučujeme zvolit my, je se nejprve zeptat, k čemu přesně odpověď potřebují a jak moc je pro ně důležitá. Podle toho, co se dozvíte, se můžete dále rozhodnout.
  • Další častým nešvarem jsou nekonzistentní informace podávané v průběhu výběrového řízení, nejčastěji odlišnost mezi tím, co říká inzerát a co se pak dozvíte na pohovoru. Ptejte se po důvodech a faktech a pozorujte, jak důvěryhodně na Vás odpovědi působí. Obecně platí, že příliš krátká a vágně formulovaná inzerce není dobrým znamením, ať už v tom, že tímto způsobem může firma něco zamlžovat, anebo si s tím zkrátka nechtěl autor dát takovou práci.
  • Pomalé či žádné reakce - o tomto se dozvídáme vůbec nejčastěji, "firma mi vůbec nereagovala na můj životopis", anebo "ani po 3 týdnech po pohovoru od nich nemám vyjádření". Pokud se jedná o pozici, která je pro Vás skutečně důležitá, zavolejte tam a zeptejte se na zpětnou vazbu, uložte si kontakty či vizitky z pohovoru a chtějte vědět termín, do kdy se Vám ozvou, případně se sami připomeňte. Jednak tím ukazujete zájem a také se může stát, že prostě někdo onemocněl nebo došlo k nějakému omylu.

Uchazeči, kteří mají za sebou konzultace v Naší poradně, si chválí praktické rady  a lidský přístup našich konzultantů. Investujte do sebe, rádi pomůžeme i Vám! Kontaktovat nás můžete přes náš web, anebo na info@peopledrive.cz

 

     Zůstaňte s námi v kontaktu přes sociální sítě

Twitter   Facebook   Google+

 

Jaká témata Vás zajímají? Napište nám!

Tento e-mail je obchodní sdělení. Informace o provozovateli ZDE.

 

Tento email byl odeslán na adresu tereza.necasova@peopledrive.cz.

Odesilatelem je Peopledrive Lucie Chudobová, info@peopledrive.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.

Z odběru se můžete odhlásit.

 

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing

Antispam pravidlatiny image